Hakkımda & İletişim

Berke Ünal

Berke Ünal – Hakkımda

Merhaba, öncelikle kim olduğumdan ve bu işlere nereden başladığımdan bahsedeyim. Ben Berke Ünal, 2015 yılından bu yana Siber Güvenlik ile ilgileniyorum. Herkesin bu işlere merak sarmasının bir nedeni vardır kimse durup dururken ben Siber Güvenlikçi olacağım diye bir şey söylemez. Filmlerden, haber kanallarından bir çok yerden gördüğüm senaryolar ve haberler sayesinde Siber Güvenlik konusu ilgimi çekmeyi başardı. Siber Güvenlik hayatıma 2015’in son aylarında Türkiye’nin en büyük siber güvenlik forumlarından birine üye olarak başladım. En başlarda her şey karmaşık ve zor gözükse de zamanla her şeyin kafama oturduğunu fark ettim. Üyesi olduğum forum, arkadaşlık kurduğum kişilerin bana çok faydası dokundu. Forumda aktifliğimi koruduğum süre boyunca her gün farklı bilgiler öğrenmeye ve araştırmaya devam ettim. Çeşitli sorunlar yüzünden bunun devamlılığını sağlayamasam da ufak yaşlarda gayet güzel bir temelim olmuştu.

Berke Ünal

2017 yılında biriktirdiğim bu bilgileri ve daha fazlasını yayınlamak için bir YouTube kanalı kurdum. Üyesi olduğum forum ve beni tanıyan takipçilerim sayesinde güzel bir kitleye ulaştım. YouTube Politikaları yüzünden defalarca kez videolarım yayından kaldırıldı ve Topluluk Kurallarını ihlal ettiğim için kanalım kapatıldı. Ardından çok geçmeden bozulan düzeni yeniden kurmaya başladım, yeni YouTube Kanalımı açtım ve kısa sürede aynı kitleyle yoluma devam ettim.

Aynı sorunları tekrar tekrar yaşamak istemediğim için çektiğim videoların, bahsettiğim her şeyin yedeğini almaya başladım. Forumda yazdığım bazı makaleler kurallar gereği siliniyordu. Kısıtlanmaktan hoşlanmadığım için kendi Web Sitemi kurmaya karar verdim. Başlangıçta sadece YouTube Kanalım için çektiğim videoların görsel ve yazılı anlatımlarını yapmayı planlıyordum. Zamanla kapsamlı bir Siber Güvenlik Blogu haline getirmeye karar verdim. Siber Güvenlik ve Teknoloji adına araştırma yapmaya kalktığımız zaman karşımıza gelen makalelerin yarısından fazlası İngilizce olarak anlatılmış ve Türkçe kaynak maalesef çok az.

Siber Güvenlik konusunda Türkçe kaynak sorununu ortadan kaldırmak ve Türkiye’nin en kapsamlı Siber Güvenlik Blogunu kurmak için ilk adımı 29 Nisan 2020 tarihinde attım. Her geçen gün birlikte büyüyoruz.


Berke Ünal – Sosyal Medya

Beni aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirsiniz.


Berke Ünal – İletişim Formu

Benimle iletişime geçmek için lütfen aşağıdaki formu doldurun. Size geri dönüş sağlayabilmemiz için lütfen e-posta adresinizi doğru girdiğinize emin olun.
Not: Kişisel istek (hacking talebi), özel ders vb. konulara geri dönüş sağlanmayacaktır.