Gizlilik ve GüvenlikSiber Güvenlik

MD5 Şifre Kırma ve MD5 Şifreleme (Online)


Deprecated: The PSR-0 `Requests_...` class names in the Requests library are deprecated. Switch to the PSR-4 `WpOrg\Requests\...` class names at your earliest convenience. in /home/u918363033/domains/berkeunal.com.tr/public_html/wp-includes/class-requests.php on line 24

Online İnternet Sitelerini Kullanarak MD5 Şifreleri Kırma

MD5 Decryption aracı ile md5 şifre kırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

MD5 Encryption aracı ile herhangi bir kelimeyi şifreleyebiliriz.

MD5 şifre kırma için çeşitli programlar mevcuttur fakat birçoğu çevrimiçi websitesi üzerinden çekim yaparak çalışır ve bazı siteler bunun önüne geçmek için doğrulama kodu ya da Google ReCaptcha gibi özellikleri kullanarak bu programları pasif bıraktı.

Online siteler veritabanlarında milyonlarca MD5 ile şifrelenmiş kelime barındırır. Bu cümleden anlayacağınız üzere her md5 şifresi kırılamaz sitemizin veritabanında kırılmış hali bulunuyorsa site bize ücretsiz olarak sunuyor.

Online MD5 şifre kırma websitelerinin mantığı belli yaygın olarak kullanılan MD5 şifreleri veritabanlarına aktarmışlar ve biz elimizdeki MD5 şifreyi kırmak için siteye giriyoruz Decryption bölümüne şifremizi yapıştırıyoruz ve çözmesi için butona tıklıyoruz saniyeler içinde veritabanında bir arama yapıyor ve girdiğimiz MD5 şifresi sitenin veritabanında kayıtlıysa sitemiz bize sonucu yansıtıyor .

Bu tür sitelere ulaşmak için Google’da, online md5,md5 encrypt,md5 decrypt… olarak arama yapabilirsiniz.

Yukarıdaki Ekran Alıntısında kullanılan site:
www.md5online.org

Veritabanında şifrelenmiş ve şifrelenmemiş olarak tutulan bir kullanıcının şifresi ve md5 ile şifrelenmiş hali. “john856”

KELİME: AFFE
MD5: f971d1254e033dbec7373c7330041327

Büyük harflerle yazılmış “AFFE” kelimesini MD5 ile şifrelersek bunun karşılığı yukarıda gördüğünüz gibi olacaktır. MD5 şifreleme büyük/küçük harf duyarlıdır.


MD5 hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz incelemenizi öneriyorum.
https://tr.wikipedia.org/wiki/MD5

0 0 Oylar
Değerlendirme
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Görüntüle
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin