Kali LinuxSiber GüvenlikWeb Hacking

Siber Güvenlik Eğitimi Arşivi

Siber Güvenlik Eğitimi neden önemlidir?

  • Siber saldırıların şekli ve türleri sürekli farklılık göstermekle birlikte, internete bağlı sistemlerin şekli ve iş süreçleri de değişmektedir. Temel anlamda birçok faklı yapı hakkında bilgi sahibi olmayı da gerektirmektedir.
  • Güvenlik ayarlarınızın algılama, yanıt verme ve iyileştirmeye odaklanması gerekeceğinden, temelleri bu mantığa göre oturtmak önemli olacaktır.
  • Ağ ve sistemlerin güvenliğinin sağlanması için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi ve bunun devamında güvenli ağ mimarisine kavuşmak için yapılması gerekenlerin tespit edilmesi, proaktif siber güvenlik teknikleriyle mümkündür.

Siber Güvenlik Eğitimi‘nin Amacı

  • Sistem ve ağ uzmanlarını, küçük ve orta ölçekli işletmelerde IT operasyonlarını mümkün olduğunca güvenli bir şekilde yürütmelerini sağlayacak bilgi ve donanıma kavuşturarak, kariyerlerini bilgi güvenliği ve siber güvenlik üzerine kurmak isteyen bilişim profesyonelleri için bir başlangıç noktası oluşturmaktır.
  • Saldırı alanlarını bilmek ve savunma yapılarını anlamak, şirketlerin temel ihtiyacı arasındadır. Hem işletmeler hem de son kullanıcılar için, daha fazla eğitilmiş profesyonellere ve siber güvenliğini daha etkili hale getirecek akıllı araçlara ihtiyaç olacaktır.​
  • Eğitim kapsamında “Hacker” olarak da adlandırılan siber saldırganların hedeflerini belirlerken; uyguladıkları teknikler, hedef sistem üzerindeki zafiyetleri tespit etmek için kullandıkları araçlar, sistemleri ele geçirmek için kullanılan istismar kodları ve web uygulamalarına yönelik saldırılar da ele alınacaktır.​

DEV Hacking Eğitim Arşivi İçeriği

Siber Güvenlik Eğitimi İçeriği
Siber Güvenlik Eğitimi İçeriği
Siber Güvenlik Eğitimi İçeriği
Siber Güvenlik Eğitimi İçeriği

Siber Güvenlik Eğitimi arşivi içersinde yukarıdakiler ve daha fazlası bulunmaktadır. Arşivin içindeki anlatımlar şahsıma ait değildir. İnternet üzerinden ücretsiz olarak bulduğum sizlerle paylaşmak istediğim ücretsiz eğitimlerden oluşturduğum arşivdir.

Siber Güvenlik Eğitimi Neden Önemlidir

Bilişim suçlarının önlenmesinde nasıl savunma yapılacağının hukuksal ve etik çerçevenin içinde kalarak kötü niyetli kişilerin kullandığı en güncel metotlar ile öğrenmeye yönelik bir eğitimdir. Hacker diye tabir edilen kişilerin finansal, politik ve repütasyon motivasyonlarını iyi bilerek amaç ve hedeflerini öğrenmek bunlara yönelik yerinde ve zamanında yeterli güvenlik tedbirlerinin nasıl alınacağı teorik ve pratik eğitim içeriği ile aktarılacaktır.

✪ İndirme Bağlantıları ✪

Dev Siber Güvenlik Eğitim Arşivi İndirme (.rar)
https://yadi.sk/d/2cY5iEN2SBfYqw

Eğitim Arşivi Tanıtım Videosu İndirme (.mp4)
https://yadi.sk/i/G4xEtm5FGPAGzw

Eğitim Arşivi İçeriği Görsel Anlatım İndirme (.pdf)
https://yadi.sk/i/oT4mkSKE7VMNIA

0 0 Oylar
Değerlendirme
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Görüntüle
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin