Siber GüvenlikWeb Hacking

WebSite Klonlama – Tema Dosyalarını Çekme ve Güvenliği (HTTrack)

HTTrack ile WebSite Klonlama


HTTrack Website Copier, site klonlama yapan bir programdır. HTTrack sayesinde istediğiniz, beğendiğiniz, bir sitenin “birebir” tema dosyalarına sahip olabilirsiniz. HTTrack klonlanan sitenin sadece “HTML Dökümünü” sizlere verir.

WebSite Klonlama HTTrack Programı

HTTrack Website Copier programını açtıktan sonra karşımıza çıkan ekranda “İleri” butonuna tıklıyoruz.

WebSite Klonlama HTTrack Programı

Bu adımda ise; “Proje adını” ve klon sitenin HTML dökümanlarının nereye kaydedileceğini belirliyoruz ve “İleri “diyoruz.

WebSite Klonlama HTTrack Programı

Web sitelerini indir” eylemini seçerek o sitenin doğrudan klonunu alacağız. Hemen aşağısında ki “Web Adresleri” kutucuğuna klonlayacağımız sitenin URL’sini yazıyoruz ve ardından “İleri” diyoruz.

WebSite Klonlama HTTrack Programı

Burada herhangi bir değişiklik yapmaya gerek yok “Son” diyerek website klonlama işlemini başlatıyoruz.

WebSite Klonlama HTTrack Programı

İndirme işlemi sorunsuz bir şekilde başlıyor ve dosyalar tek tek bilgisayarınızda belirlediğiniz konuma indiriliyor. İndirdiğiniz Web sayfasına internet bağlantınız olmadan da indirdiğiniz belgelere tarayıcı üzerinden erişebilirsiniz.

Bu yazılım diğer sitelerin tema dosyalarını indirmek ve programı kullanan şahıs işini görebilecek .html .css .js dosyalarını indirmek içinde kullanılabilir. Fakat program, bu dosyaları çekmek için herhangi bir açıktan faydalanmıyor programın indirdiği dosyaları tarayıcı üzerinden tek tek tespit edipte indirebilirsiniz fakat kullanılabilirlik açısından uğraş vermeden ve eksiksiz bir şekilde indirdiği için programı kullanan kişiye fayda sağlayacaktır.

“Bu durumun önüne geçmek için şöyle bir yöntem uygulayabilirsiniz.”


Sitenizin css dosyalarını css diye bir dizinde tutun. site.com/css şeklinde arama yaptığınızda karşınıza dizinin içinde ne var ne yoksa gözükecektir.

Boş bir index.html dosyası ile bu dizinin beyaz bir sayfa şeklinde
gözükmesini sağlayabilir ya da kullanıcılara 403 Forbidden,404 Not Found tarzında uyarılar verdirebilirsiniz ve dosyalarınızın toplu bir şekilde çekilmesinin önüne geçmiş olursunuz.

Diğer Web Hacking konuları için buraya tıkla !

✪ İndirme Bağlantıları ✪

HTTrack Website Copier – WebSite Kopyalama
https://yadi.sk/d/eF7uC1xKnSO3SQ

0 0 Oylar
Değerlendirme
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Görüntüle
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin