Siber GüvenlikWordPress

WordPress Dork Nasıl Yazılır | WordPress Dorkları Nelerdir ?

WordPress Dork Nasıl Yazılır ?

WordPress için dork yazmak için çeşitli program mevcuttur.Yeni başlayanların bu programları kullanarak dork üretmesi daha başarılı sonuç almalarına katkıda bulunacaktır ve hata yapma olasılıklarını azaltacaktır.Bu yazıda WordPress dork nasıl yazılır ? sorusunun cevabını bulacaksınız.Yazının en sonundan indirme bağlantılarına ulaşabilirsiniz. Görsel anlatımlardan anlayamadığınız bir şey olur ise yukarıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Veteran Dork Studio 3
“Veteran Dork Studio 3”

Oluşturduğumuz WordPress dorkları ne işe yarayacak?

Bu sorunun cevabını birçok kişi adı gibi biliyor olsada ufaktan değinmek istiyorum. Çeşitli amaçlar için dork üretebiliriz. Bazen WordPress Brute force ile site hacklemek için, sadece apple yazıp arama yaptırıp bütün sitelerde brute force işlemi başlatamayız çünkü her program belirli standartlara göre kodlanmıştır ve bu programların beklentilerini karşılamazsak gereksiz bir zaman kaybı yaşarız. Örneğin WordPress için dork listesi hazırlıyoruz bu dork listesini herhangi bir arama motorundan geçirerek hedefime yazdığım dorka uygun wordpress sitelerini seçiyorum.

Google’a girip,Apple yazdığımda
Yaklaşık 4.660.000.000 sonuç bulundu

4.5 Trilyon sonuç buluyor gerçekten çok büyük bir rakam ve bu kadar sonuç arasında işlem yapmak hedefe ulaşmak gerçekten zor burdan aldığım sitelerden sadece %0.1’i WordPress sitesidir ve WordPress siteyi hacklemek için kullandığımız Brute force programında bu siteler direkt olarak hata verecektir.Çünkü karşımıza gelecek sitelerin /wp-login.php giriş adresi yok.Çünkü gelen sitelerin neredeyse hiçbiri WordPress değil.
Tekrar Google’a girip, WordPress Dorkumu yazıyorum ve sonuna anahtar kelimemi koyuyorum,

DORK: (“Just another WordPress site”)apple
SONUÇ : Yaklaşık 2.570.000 sonuç bulundu

Sonuçlarımızda ciddi bir azalma var bu gayet güzel bir şey ve karşımıza çıkan sitelerin neredeyse hepsi WordPress sitesi. Bu sitelerin admin paneline girebilmek için geriye kalan tek şey sağlam bir username : password listesi böylece 100’lerce site hackleyebilirsiniz.

Başka hangi konular için Dork yazabiliriz ?

Bu tamamen size kalmış bir şey gerçekten çok fazla örnek var, bazılarına değinecek olursam;

SQL Açıklı Site Bulma (“SQL Inj. İçin”)
WordPress Siteleri Bulma (“Brute Force İçin”)
Joomla Siteleri Bulma (“Brute Force İçin”)
Serial ve Key Kodu (“Programları Ücretsiz Kullanmak İçin”)
WhatsApp Data Dorkları (“Random kişilerin WhatsApp Verilerine Ulaşmak İçin”)
Combolist (“Dünya devi firmaların ücretli sunduğu şeyleri ücretsiz kullanmak için”)

Hacking İçin Google Dork Kullanımı” şeklinde Google üzerinde araştırma yaparak bunları kendiniz geliştirebilirsiniz yukarıda saydıklarımı sınırlandıramayız kendi yetenekleriniz ile bu listeye 1-2 şey daha eklemeyi siz başarabilirsiniz zor bir şey değil.

Öncelikle WordPress Dorklarımızı Tanıyalım

("Comment on Hello world!") --> Bu dork yeni açılan WordPress sitelerde WordPress tarafından otomatik gelen mesajın başlığıdır.
("Comentarios en Hello world!") --> Bu dork üstteki dorkun İspanyolca dilindeki çevirisidir.
("author/admin") --> Bu dork sitede admin adlı kullanıcının paylaşım yaptığını gösteren siteleri bize gösterir. Bu dorkun faydası; BruteForce'da kullanıcı adını admin olarak ayarladıysanız Kullanıcı Adı kısmının yanlış çıkma olasılığını düşürür. Bu durumda önemli olan kısım şifredir. Yani bu dork ile iş sadece Şifre kısmının doğruluğuna bakar.
("uncategorized/hello-world") --> Bu dork yeni açılan WordPress sitelerde WordPress tarafından gelen mesajın olduğu URL'dir.
("category/sin-categoria") --> Bu dork Sin Categoria (Kategorisiz) İspanyolca siteleri bize gösterir.
("uncategorized") --> Bu dorkun yanına kelime yazıldığında o kelimenin bulunduğu herhangi bir kategoriye ait olmayan konuların olduğu siteleri bize gösterir.
("non-classé") --> Bu dorkun ("category/sin-categoria") dorkundan tek farkı Fransızca olması.
("Proudly powered by WordPress") --> Bu dork sitenin altında Proudly powered by WordPress yazan siteleri bize gösterir. bu yazı bazı WordPress tabanlı sitelerin altında, site
nin WordPress il yazıldığını belirmek için kullanılır. Bu dorku tavsiye etmem çünkü bu yazıyı sitesinden kaldıranların sayısı çok fazla, yani düzgün sonuç alamayabilirsiniz.
("Welcome to WordPress. This is your first post.") --> Bu dork yeni açılan WordPress sitelerde WordPress tarafından gelen mesajın içeriğinden bir kısımdır.
("Just another WordPress site") --> Bu dork bize başlığında Just another WordPress site yazan siteleri gösterir.
("Mr WordPress on Hello world!") --> Bu dork yeni açılan sitelerde WordPress'ten gelen mesajıın olduğu bize gösterir.
("/wp/hello-world/") --> Bu dork tıpkı ("uncategorized/hello-world") dorku gibidir. Yeni açılan sitelerde WordPress tarafından gönderilen mesajın olduğu URL'lerin olduğu siteleri bize gösterir.
WordPress Dork Kelime Bİrleştirici
Dork Kelime Birleştirici


Programın 32 Bit ve 64 Bit versiyonları ayrı ayrıdır çalıştırırken sisteminize uygun olanı çalıştırınız.
Program sadece WordPress Dork oluşturmak için kodlanmamıştır, programın üzerine birden fazla araç vardır.
Joomla Dork Oluşturucu“ ile Joomla siteler düşürmek için dork oluşturabilirsiniz.
WordPress Dork Oluşturucu” ile WordPress siteler düşürmek için dork oluşturabilirsiniz.
Ülke Domain Ekleme” aracı ile elinizdeki dorkları ekleyerek sonuna ülke uzantısı koyarak hedef küçültebilirsiniz. Böylece sadece hedefinizdeki ülkeye ait siteler karşınıza çıkacaktır.
Dork Çevirici” ve “Dork Tarayıcı” aracı şuan için maalesef çalışmamaktadır.
Dork Kelime Birleştirici” ile kendinize özel dorklar oluşturabilirsiniz tamamen hayal gücünüze kalmış.

Veteran Dork Studio III programı ile “Dork Kelime Birleştirici” aracını kullanarak WordPress dorklarımızı oluşturmaya başlayacağız.

Dork Listesi: Yukarıdaki WordPress dorklarından herhangi birini yazıp “Ekle” butonuna basıyoruz. Liste şeklinde aktarma yaparsak program düzgün çalışmıyor. Örneğin 10 adet dorkumuz var 100 tane kelimemiz var program 10 adet doku 10 adet kelime ile birleştirip bırakıyor aslında her dorku 100 adet kelime ile birleştirmesi gerekmekte fakat biz Ekle butonundan tek tek ekleyerek te işlemimizi yapabiliriz.

Kelime Listesi: Kısmında “Kelime Listesi Aktar” butonuna basarak konu sonunda verdiğim listeleri ya da kendi elinizdeki listeyi bir metin dosyasına kaydederek “.txt” olacak şekilde programa aktarıyoruz. Ya da Kelime Ekle: metin kutusuna eklemek istediğimiz kelimeyi el ile girip “Ekle” butonuna basıyoruz.
Kelime listesi arşivin içinde mevcut,benim listemi kullanmak istemeyenler Google üzerinde araştırma yaparak güncel farklı kelime listeleri bulup kullanabilir.

WordPress Dork Kelime Bİrleştirici
Dork Oluşturma İşlemi Tamamlandı Dork Listemiz Hazır

Listeleri ekledikten sonra “Birleştir” butonuna basıyoruz ve birleştirme işlemi başlıyor.
İsterseniz “Kopyala” butonu ile dorkları kopyalayabilirsiniz ya da “Kaydet” butonu ile “.txt” formatında dorkları kaydedebilirsiniz.

✪ İndirme Bağlantıları ✪

Veteran Dork Studio 3 (32 Bit).rar
https://yadi.sk/d/cI5Gy8tVWrRQ0w

Veteran Dork Studio 3 (64 Bit).rar
https://yadi.sk/d/bmB2HxD-DhHZWQ

Keywordlist (Dorklarla Birleştirmek İçin)
https://yadi.sk/d/XN_JxxN5JzbIZw

Dork nedir Nasıl Yazılır ? Videolu Anlatım (.mp4)
https://yadi.sk/i/jkRO6e4R_XbyUw

Dork nedir Nasıl Yazılır ? Görsel Anlatım (.pdf)
https://yadi.sk/i/gHgfV9TQKV6LJA

0 0 Oylar
Değerlendirme
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Görüntüle
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin