Siber GüvenlikWordPress

WordPress Admin Username Nasıl Bulunur?

Admin panelinin kullanıcı adını bulmamızın 2 farklı sebebi olabilir.
  1. Admin paneline girerken kullandığımız kullanıcı adını unuttuğumuz için.
  2. Hedefimizde bir WordPress site var ise ve bir şekilde admin paneline girmek istiyorsak öncelikle yapmamız gereken şey kullanıcı adını öğrenmek.Kullanıcı adını bilmediğimiz bir websitesine Brute Force gerçekleştirdiğimizde işlem 3-4 kat daha uzun sürecektir. Kullanıcı adını bildiğimiz bir websitesine bu saldırıyı gerçekleştirdiğimizde kullanıcı adı sabit kalacağı için hedefimize daha kısa bir yoldan ulaşmış oluruz.WordPress admin username nasıl bulunur öğrenmek için yukarıdaki videoyu izleyebilir ya da görsel anlatımları uygulayabilirsiniz.Bu yöntem size yardımcı olmadıysa diğer konuya gitmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

WordPress 1 Saniyede Admin Username Nasıl Bulunur ?

WordPress Admin Usarname Nasıl Bulunur ?

Kullanıcı adını öğrenmek istediğiniz siteye girdikten sonra herhangi bir yazıya giriyoruz. Yazının en üstünde, en altında ya da sağ tarafında konu ile ilgili bilgiler olacaktır;
Yazar adı, Ne Zaman Açıldığı, Konu Başlığı, Kategorisi gibi gibi…
Yukarıda kırmızı yuvarlak ile gösterdiğim yerde Yazar isminin üzerine tıklıyoruz, sizde bahsettiğim gibi farklı bir yerde olabilir. Yazar ismine tıkladığımızda URL’nin değiştiğini gözlemliyoruz.Yukarıdaki URL’de kullanıcı adımızı bulmuş oluyoruz.

Bulamayanlar İçin Farklı Bir Yöntem

WordPress Admin Usarname Nasıl Bulunur ?
/author/ ‘dan sonra gelen kısım wp-login.php için girişte kullanılan kullanıcı adıdır.


CTRL+U ile ya da boş biryere sağ tıklayarak Sayfa Kaynağını Görüntüle diyerek sayfanın HTML kodlarının bulunduğu kısma geçin. CTRL+F ile arama kutucuğunu çıkartın. Arama kutusuna author yazarak çıkan sonuçları inceleyin.Biraz fazla ve karışık sonuç çıkıyor ise site.com/author/ ya da /author/ yazarak sonuçları azaltabilirsiniz.

WordPress Admin Usarname Nasıl Bulunur ?
Bilerek yanlış kullanıcı adı girip uyarı mesajını gözlemliyoruz.

Kullanıcı adını bulduğumuz sitenin wp-login.php adresine girerek deneme amaçlı birşey yazarak hata mesajını test ettim. Deneme yazdığımda aldığım hata mesajı.
Bilinmeyen kullanıcı adı.
Şeklindeydi yani böyle bir kullanıcı adı yok.

WordPress Admin Usarname Nasıl Bulunur ?
Şimdi yukarıda öğrendiğimiz yöntem ile aldığımız uyarıyı test ediyoruz acaba böyle bir kullanıcı var mı ?

Yukarıda öğrendiğimiz kullanıcı adını yazıyorum ve rastgele bir şifre giriyorum.Aldığım hata mesajı “psadmin kullancısı için girilen parola geçersiz
Buda demek oluyor ki psadmin adında bir kullanıcı var fakat şifresi yanlış.

0 0 Oylar
Değerlendirme
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Görüntüle
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin