Siber GüvenlikWordPress

WordPress Siteye İndex Basmak


Deprecated: The PSR-0 `Requests_...` class names in the Requests library are deprecated. Switch to the PSR-4 `WpOrg\Requests\...` class names at your earliest convenience. in /home/u918363033/domains/berkeunal.com.tr/public_html/wp-includes/class-requests.php on line 24

WordPress siteye index basmak için ilk önce hedef sitemizin admin paneline sızmamız gerekmekte.Bunun için 2-3 adım izlemeniz gerekmekte. Önceki yazılarda bu konulara detaylıca değindik göz atmak isterseniz aşağıdaki konuları inceleyin.WordPress siteye index basmak için özel anlatım yaptığımız yukarıdaki videoyu izleyerek uygulamalı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

WordPress Dork Nasıl Yazılır | WordPress Dorkları Nelerdir ?
WordPress 1 Saniyede Admin Username Nasıl Bulunur ?
WordPress Brute Force İle Admin Paneline Sızma

Index nedir ?

Index, web sunucularında varsayılan olarak siteye giriş yapıldığında ilk çağırılan sayfadır. Örneğin Apache bir web sunucumuz olsun ve bu sunucumuzun içerisinde farklı isimlerde birçok farklı Index dosyamız olsun. Sunucumuz bu Index dosyaları arasından ilk aşamada mutlaka adı “Index” olan dosyayı getirecek ve kullanıcıya gösterecektir. Index dosyasının uzantısı farklı şekillerde olabilir. Örneğin Index.php, Index.htm, Index.html gibi uzantılar dosyanın tanınmasında herhangi bir sıkıntının oluşmasına neden olmaz. ()

Kaynak : WM Aracı

Index Atma

Index atmak, jargon olarak kullanılan bir başka deyiştir. İnternet korsanları bir web sitesinin güvenlik açığından faydalandığında çoğunlukla sistem sahiplerine bir not bırakmak için ana sayfayı değiştirirler. Bu işlem index atma olarak açıklanır.

Kaynak : WM Aracı

1 – Admin Paneline Giriş Yapıyoruz

WordPress siteye index atmak
Admin Paneline Giriş Yapıyoruz

CMS Brute Force programından elde ettiğimiz kullanıcı adı ve şifreyi yazarak panele giriş yapıyoruz.

2 – Editöre Geçiş Sağlıyoruz

WordPress siteye index atmak

Admin Paneline giriş yaptıktan sonra soldaki menüden Apperance – Editor kısmına geliyoruz.

WordPress siteye index basmak için “index.php” dosyasını düzenliyoruz.

WordPress siteye index atmak

En sağdaki menüden index.php kısmına gelip kodları düzenliyoruz ve index kodlarımızı atıyoruz.

Ve sitenin anasayfasına giriş yaptığımızda yüklemiş olduğumuz hacking indexini görüyoruz.

Sizlerin gizliliği ve güvenliği için hazırlamış olduğumuz kategoriye göz atmayı unutmayınız.VPN nedir ? MAC adresi nedir ? Nasıl gizlenebiliriz ?
gibi basit konuları sizler için araştırdık ve detaylı bir şekilde anlattık.İlgili kategoriye gitmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Gizlilik ve Güvenlik – Berke Ünal

4 1 Oy
Değerlendirme
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorumlar
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Görüntüle
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin